Prosinac u Čabru obilježila je tematska radionica „Čabarska božićna bajka“ koja je okupila 68-ero djece iz Čabra, Tršća, Prezida, Gerova, Plešci te gosta iz grada Krka. Članovi Udruge u suradnji s Pastoralnim centrom Kćeri Marije Pomoćnice za djecu smo organizirali prigodno božićno druženje kroz brojne radionice koje su vodile: Sanda Erent „Božić u srcu“, slikanje na staklu, Tea Jotić „Raskoš Božića“, izrada božićnog nakita od drvenih perlica i fimo mase, Tina Malnar „Betlehemska zvijezda“ pjevanje božićnih pjesmica i stvaranje zvučne slikovnice, Maja Karabaić „Tko voli zimu“ izrada lutaka i lutkarski igrokaz, Tina Malnar „Čarobno božićno drvce“ izrada božićnog drvca od grančica i drvenih prutića, Marija Maja Dolenec „Slatki okus Božića“, izrada božićnih kolača, Dragica Devčić „Isus se rodi“, izrada božićnih figurica od gipsa i Sanja Branišelj „Božićno bdijenje“ gledanje filmova u duhu Božića. Druženje je započelo 22.prosinca 2012. u 16.00 sati pozdravnim govorom organizatora i predstavljanjem radionica. Učenici su bili izrazito kreativni i vrijedni do kasnih večernjih sati, a nakon toga su se opustili i nastavili družiti uz omiljene božićne filmove. Djeci je bila organizirana marenda i noćenje u Pastoralnom centru Kćeri Marije Pomoćnice. Sljedećeg jutra učenici su svoje uratke predstavili roditeljima i prijateljima koji su prisustvovali završnoj svečanosti ispred dvorca „Zrinskih“. Mnogi su istaknuli kako je ovakav oblik druženja bio jedno lijepo iskustvo kojeg svakako žele ponoviti.
DSCN1790DSCN1781DSCN1787

DSCN1801DSCN179314 DSCN1798

DSCN181215 DSCN1804DSCN1810

DSCN1814DSCN1836DSCN1820

DSCN1837DSCN1848DSCN1843

slika 1Slika 2

 

Upisano u: Događanja, Razno